Εδεμοκολλημενος
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μια ιστορία πέρα απο τα όρια

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Μια ιστορία πέρα απο τα όρια Empty Μια ιστορία πέρα απο τα όρια

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Πεμ Ιουλ 12, 2012 8:57 am

Επεισόδιο 1

Αφηγητής: ‘Η ιστορία που θα σας διηγηθώ είναι πέρα για πέρα αληθινή όσο παράδοξη και τρελή κι αν φαίνεται… Συνέβη πριν πολλά χρόνια… Αφορά όχι μόνο τους γονείς μου άλλα και τους παππούδες και τους προπαππούδες μου…
Αγνωστος: Γκουχου γκουχου… Μήπως ξεχνάς να αναφέρεις κάτι? Αφ: Ναι παρέλειψα να αναφέρω την τρελή αδερφή μου… Αγ: Τρελός είσαι ρε… Ασε θα την κάνω εγω την αφήγηση… Η ιστορία περιλαμβάνει ανθρώπους δεν φαντάζεται κανείς…. Άνθρωποι με καλλιτεχνικές φλέβες, διανοούμενη άνθρωποι σχεδόν από όλους τους κλάδους… Θα σας τους γνωρίσουμε άλλα πρώτα να σας συστηθούμε εμείς….
Αφ: Εγω είμαι ο…
Αγν: Οι κυρίες πρώτα βρε μπούφο…. Εγώ είμαι η Νόρα Diamond… Aφ: Και γω ο James Diamond Jr… ‘Εχω το όνομα του παππού μου και του πατέρα μου…..
Ν: Εμένα μου δώσανε το όνομα της γιαγιάς μου…. Και τώρα ήρθε η ώρα με τον αδερφό μου να σας γνωρίσουμε τους πρωταγωνιστές της ιστορίας μας…
J: Θα ξεκινήσω να σας παρουσιάζω τους πιο βασικούς ήρωές μας και τις ιδιότητες του καθενός ξεχωριστά.. Πάμε λοιπόν…. Ξεκινώντας πάντα από τους παππούδες μας…..

Νόρα Φωκά-Βενέτη: 25 ετών γυναικολόγος… Απεριόριστες γνώσεις απάνω στην μουσική… Παντρεμένη με τον Λουκά Βενέτη…. Λουκάς Βενέτης: 30 ετών… Δικηγόρος.. Παντρεμένος με την Νόρα Φωκά μια γυναίκα που απατά σχεδόν συνέχεια… Δεν την αγαπά και κατ’ ουσίαν την παντρεύτηκε μόνο για τα λεφτά της..
Μήτσος Μπέλλος: 30 ετών… Οικονομικός Σύμβουλος… Παντρεμένος με την Ελένη Φουρέιρα.. Μια τραγουδίστρια… Κολλητός του Λουκά…. Και κουμπάρος τους…
Ελένη Φουρέιρα-Μπέλλου: 25 ετών… Τραγουδίστρια… Σύζυγος του οικονομολόγου Δημητρίου Μπέλλου.. Καλύτερη φίλη και κουμπάρα Νόρας!

James Diamond Sr Sr: Ετών 20… Ζει στην Μινεσότα… Το μεγάλο του όνειρο είναι να γίνει τραγουδιστής…
Kendall Knight Sr: Ετών 20… Ζει στην Μινεσότα μαζί με τους 3 φίλους του…Το μεγάλο του όνειρο είναι να γίνει επιτυχημένος παίχτης του χόκεϋ..
Logan Mitchell Sr: Ετών 20… Ζει στην Μινεσότα με τους φίλους του… Όνειρό του είναι να γίνει ένας καλός γιατρός…
Carlos Garcia Sr: Ετών 20 ζει στην Μινεσότα και όνειρό του είναι να σωσει τον κόσμο… Θέλει να γίνει αστυνόμος
Camille Roberts Sr: Ετων 20… Ζει στο L.A. στο Palm Woods το σπίτι των μελλοντικών διασήμων… Θέλει να γίνει γνωστή και καλή ηθοποιός.. Ψάχνει να βρει τον αληθινό έρωτα… Mercentes Griffin Sr: 20 ετων Ζει στο L.A. στο Palm Woods θέλει να γίνει σταρ… Ψάχνει να βρει τον αληθινό έρωτα…
Jennifer Walds Sr: Ετων 20… Ζει στο L.A. στο Palm Woods… Θέλει να γίνει performer… Ψάχνει να βρει τον αληθινό έρωτα…

Μαργαρίτα Stabler: 19 ετών… Θέλει να γίνει ηθοποιός…. Ψάχνει τον έρωτα της ζωής της…
Elliot Stabler: 35 ετών… Είναι ντεντέκτιβ στον κλάδο των σεξουαλικών εγκλιμάτων… Παντρεμένος με την Olivia…
Olivia Benson-Stabler: 35 ετών… Είναι ντεντέκτιβ στον κλάδο των σεξουαλικών εγκλιμάτων… Παντρεμένη με τον Elliot…
Angela Stabler: Ετων πολλών… Μητέρα του Elliot… Δεν χωνεύει καθόλου την νύφη της και έχει ένα θέμα με τους γαλαζοαίματους….


Ν: Και τώρα περνάμε στους υπόλοιπους ήρωες… Πιο νέοι οι απόγονοι των παραπάνω….

Ρεγγίνα Βενέτη-Diamond: Κόρη του Λουκά Βενέτη και της Νόρας Φωκά… Έχει κάνει σπουδές ψυχολογίας…. Λατρεύει τον χορό… Παντρεμένη με τον James Jr…
James Diamond Jr: Γιος της Μαργαρίτας και του James… Τραγουδιστής….
Kendall Knight Jr: Γιος του Kendall και της Mercentes… Τραγουδιστής….
Jennifer Knight: Κόρη του Kendall και της Mercentes… Ηθοποιός… Αδερφή του Kendall Jr
Logan Mitchell Jr: Γιος του Logan και της Camille… Τραγουδιστής…. Mercentes Mitchell: Κόρη του του Logan και της Camille… Μοντέλο… Αδερφή του Logan Jr
Carlos Garcia Jr: Γιος του Carlos και της Jennifer…Τραγουδιστής…. Camille Garcia: Κόρη του Carlos και της Jennifer… Performer αδερφή του Carlos Jr….
J: Αυτοί είναι οι βασικοί ήρωες που θα βλέπετε πιο συχνά στην ιστορία μας… όμως συμμετέχουν και πολλοί ακόμα… όπως η θρυλική παρέα της φεγγαρόπετρας, οι γονείς των ηρωων και φυσικα η μοναδική προ προ γιαγιά Στέλλα. Ν: Καθως και η θεια Ερριέτα με τον Θείο Στεφανο από το Παρίσι και η κόρη τους η Στέλλα…

J- Ν: Πάμε όμως τώρα να ξεκινήσουμε την ιστορία μας…. Όσο για μας? Εμείς είμαστε οι μετέπειτα απόγονοι… Και όσο για το που βρισκόμαστε? Στο νεκροταφείο της Μινεσότας… Κοντά στον τάφο των δικών μας ανθρώπων…. Μαζί με τους φίλους και τις οικογένειες μας… Αυτό το υπέροχο παραμύθι λοιπόν το αφιερώνουμε σε εκείνους που χάθηκαν…. Και θέλησαν κάποτε η ιστορία τους να μαθευτεί….


Οι ρόλοι είναι εμπνευσμένοι απο 3 διαφορετικές σειρές που βλέπω... Τα μυστικά της εδέμ στο mega, big time rush (nickelodeo) νόμος και τάξη:ειδική ομάδα) (σε όποιο κανάλι το πετυχαίνω)
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Εδεμοκολλημένος
Εδεμοκολλημένος

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ιστορία πέρα απο τα όρια Empty Απ: Μια ιστορία πέρα απο τα όρια

Δημοσίευση από Mrs Maslow Πεμ Ιουλ 12, 2012 10:44 am

Τελικα ειναι πιο καλο απο οτι το ειχα φανταστει!Συνεχεια γρηγορα φιλεναδα!
Mrs Maslow
Mrs Maslow

Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2011
Ηλικία : 30
Τόπος : Πετρακοχώρα...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ιστορία πέρα απο τα όρια Empty Απ: Μια ιστορία πέρα απο τα όρια

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Δευ Ιουλ 16, 2012 2:34 pm

Επεισόδιο 2

Αθήνα 2011…. Καλοκαίρι… Μια παρέα διασκεδάζει πολύ… Άνθρωποι ερωτευμένοι και μη… Ζευγάρια… Μα πάνω από όλα φίλοι… Φίλοι καλοί και δεμένοι που πάντα στέκονται ο ένας στον άλλον… Σήμερα διασκεδάζουν…

Δαφ: Ελάτε ρε παιδιά το νερό είναι τέλειο.. Ευα: Τώρα ρε Δάφνη τώρα…. Μελ: Άντε πάμε γιατί μας έσκασε η κυρά Δάφνη…. Εσύ Νοράκι θα μπεις η θα κάτσεις να μας χαζεύεις από μακριά? Ν: (καμία απάντηση… δείχνει σκεφτική και προβληματισμένη) Ελ: Εεεεε Νόρα σου μιλάμε ντε…… Ν: Τι μου είπατε δεν σας άκουσα…. Μελ: Θα βουτήξεις λέμε στην θάλασσα? Η θα κάθεσαι να κοιτάς…. Ν: Ναι ρε θα βουτήξω…. Ε: Τι συμβαίνει μικρή και αξιαγάπητη κοκκινομάλλα τενίστρια? Δαφ: Ναι ρε τι συμβαίνει γιατί είσαι ετσι? Έγινε κάτι με τον άντρα σου? Ν: Ναι… Έγινε κάτι και μάλιστα σοβαρό… Ελ: Τι έγινε ρε Νόρα? Του συμβαίνει κάτι? Ν: Κορίτσια ο Λουκάς με κερατώνει…

Για λίγα λεπτά δεν μιλά καμιά τους… Το μόνο που ακούγεται είναι ο παφλασμός των κυμάτων… Την σιωπή καταφέρνει να σπάσει η Μελίτα…

Μελ: Νόρα μου είσαι βέβαιη γι αυτό που λες? Ν: Στην αρχή δεν ήμουν τώρα πια είμαι όμως… Εκείνος βέβαια δεν ξέρει ότι το ξέρω άλλα δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Τον άκουσα που έκλεινε ραντεβού χτες μ’ εκεινη σε ένα ξενοδοχείο…

Δαφ: Και τι σκέφτεσαι να κάνεις κοριτσάκι? Ν: Προς ώρας δεν σκέφτομαι να κάνω κάτι.. Ε: Ξέρεις τουλάχιστον με ποια σε απατάει? Ν: Με πολλές με καμιά συγκεκριμένη… Βέβαια ως μόνιμη έχει εκείνη την σουπιά την Άννα… Βλέπετε δεν είναι πρόσφατο συμβαίνει εδώ και αρκετό καιρό… Δαφ: Όταν λες αρκετό πόσο περίπου? Ν: Είμαστε 7 χρόνια παντρεμένοι τα τελευταία 4 χρόνια…. Άλλα δεν με νοιάζει… Λοιπόν έλα δεν θα χαλάσουμε το κέφι μας πάμε να κάνουμε καμία βουτιά άντε ψήθηκα σαν μπαρμπούνι έχω γίνει…

Τα κορίτσια πάνε να κάνουν την βουτιά τους στην θάλασσα… Προσπάθησαν με επιτυχία και την έκαναν να ξεχαστεί για λίγο… Μέχρι τουλάχιστον που θα γύριζαν πίσω στο σπίτι και θα ξεκίναγε πάλι η παγωμάρα και η αδιαφορία του… Την ίδια ώρα στα αγόρια….

Νικ: Ρε σεις είναι ιδέα μου η γυναίκα του πετεινόμυαλου δεν είναι καλά σήμερα? Λευ: Το πρόσεξες και συ ε? Τι της έκανες πάλι ρε της κοπέλας και δεν είναι καλα? Λ: Τίποτα ρε πόποοοο… Έλα μην μου το χαλάτε και έχω ραντεβού το βράδυ…. Μαν: Όπα καινούρια γκόμενα? Δημ: Για πες ρε μαλάκα…. Τι παίζει? Νικ: Να να για δες τους πως κάνουν τα λιγούρια… Λ: ΄Όχι ρε καινούργια… Έκλεισα ραντεβού με την Άννα σε ένα ξενοδοχείο…. Λευτ: Καλά ρε γελοία άτομα δεν ντρέπεστε? Τις γυναίκες σας δεν τις σκέφτεστε πια καθόλου? Μαν: Ωχ άρχισε πάλι ο πριξ πριξ την ηθογραφία… Δημ: Γιατί ρε Λευτέρη εσένα θα σε χάλαγε να είχες γκόμενα? Ε?? Λευτ: Ναι ρε γιατί εγω την Ευα την έχω κορόνα στο κεφάλι μου δεν είμαι σαν εσας… Την σέβομαι την γυναίκα που παντρεύτικα… Νικ: Καλα ρε δεν φοβάσαι μη το ανακαλύψει η Νόρα? Λ: Η Νόρα? Θα το ανακαλύψει…? (γελάει ειρωνικά) Καλό ρε Νικόλα.. Θα πεις κι άλλα τέτοια? Η Νόρα παίζει και να είναι η πιο ηλίθια γυναίκα του κόσμου θα καταλάβει ότι έχω γκόμενα? Δημ: Να σας πω? Δεν πάμε για να μην μας ψάχνουν άντε….

Έτσι τα αγόρια πάν κι αυτά για το μπάνιο τους… Και εμείς πάμε στην εξωτική και παγωμένη Μινεσότα… Τέσσερις φίλοι ζουν όλοι μαζί σε ένα διαμέρισμα… 4 20χρονα αγόρια με όνειρα και φιλοδοξίες που σύντομα θα γίνουν για αυτούς πραγματικότητα… Τώρα τους βλέπουμε να παίρνουν το πρωινό τους και να βλέπουν τηλεόραση…

J: Ποπο ρε παιδιά πόσους βαθμούς έχει έξω? Παγωτό νιωθω… K: Βαθμοί κελσίου -8… Λογικό να νιωθεις σαν παγωτό… C: Σςςς σκάστε ρε να ακούσω τι λέει η τηλεόραση…. Αλήθεια ο γιατρός μας που είναι? L: Εδώ και προσπαθώ να διαβάσω αλλα με την φασαρία δεν με αφήνετε…. J: Σςςς κάτι λέει η τηλεόραση….
Εκφωνήτρια: <<Αν σήμερα βρίσκεστε στην Μινεσότα και όνειρό σας είναι να γίνεται διάσημοι τραγουδιστές σήμερα είναι η μεγάλη σας ευκαιρία αφού ο γνωστός παραγωγός Gustavo Rock αναζητά το επόμενο συγκρότημα που θα φτάσει στην κορυφή…. Οι οντισιόν ξεκινούν από τις 10 ως τις 4 το απόγευμα… Τρέξτε να προλάβετε>>
J: Το ακούσατε αυτό? Ε?? Έχει οντισιόν... εξαφανίζομαι πάω.. K: Που πας ρε γελοίε με την πιτζάμα? Το χασες εντελώς πια? J: Ναι σωστά πρέπει να ντυθώ πρώτα... L: Αν θες, αν δεν θες βγαις έξω με την πιτζάμα να ξεφτυλιστούμε τελείως... J: Πάω να ντυθώ, θα έρθετε μαζί μου? Ή θα πάω μόνος στην οντισιόν? C: Γιατί μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς?

Και τα αγόρια ξεκινούν για να πάνε στην οντισιόν... Κάπου αλλού στην Νέα Υόρκη μιά είδηση έρχεται να ταράξει την ηρεμία (λέμε τώρα) της οικογένειας Stabler...

O: Elliot, Elliot, ελα δω ήρθε ένα μυνημα στο μαίλ σου... Ε: Ανοιξέτο και πες μου τι γράφει... O: Λοιπόν γράφει ότι μετακομίζουμε στο Λ.Α. γιατί πήραμε μετάθεση και οι δυο για το εκεί αστυνομικό τμήμα... Μ: Τι έγινε καλέ ποιος μετακομίζει? O: Εμεις... Μ: Γιατι? Ε: Γιατί η μητέρα σου και γω πήραμε μετάθεση για κάποιο άλλο αστυνομικο τμήμα... Μ: Και που ακριβώς πάμε αν επιτρέπεται? O: Στο Λ.Α.. Μ: Τέλεια... Ψώνια μαγαζιά διάσημοι τέλεια... Η γιαγια το έμαθε η ακόμα? Ε: Θα της το πούμε σε λιγο... Μ: Ωραία πάω να πάρω ποπ κορν προβλέπετε καυγάς... χιχι....

Η Μαργαρίτα πάει να πάρει τα ποπ κορν..
Τι θα γίνει με την Νόρα και τον Λουκά? Τι θα γίνει με την οντισιόν? πως θα πάρει η γιαγιά Angela τα νέα?
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Εδεμοκολλημένος
Εδεμοκολλημένος

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ιστορία πέρα απο τα όρια Empty Απ: Μια ιστορία πέρα απο τα όρια

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Τρι Ιουλ 17, 2012 4:42 am

Eπεισόδιο 3

Βράδυ στην Αθήνα... Σπίτι Νόρας-Λουκά...

Εκείνη διαβάζει κάτι βιβλία για την αυριανή της παράδωση και εκείνος διαβάζει εφημερίδα και αιαφορεί.. Ο ήχος από το e-mail στον υπολογιστή της βαράει... Ανοίγει το μύνημα και το διαβάζει...

Λ: Πάω να την πέσω..
Ν: Και τι μου το λές? Πήγαινε...
Λ: Δεν θα ερθεις?
Ν: Όταν τελειώσω το διάβασμά μου θα ξαπλώσω και εγώ..
Λ: Τι διαβάζεις?
Ν: Τίποτα μου ήρθε κάποια πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση...
Λ: Τι πρόταση?
Ν: Να διευθύνω μια μαιευτική κλινική...
Λ: Ωραία να δεχτείς είναι μοναδική ευκαιρία...
Ν: Ωραία τότε έχω μια ερώτηση να σου κάνω...
Λ: Γρήγορα όμως γιατί νυστάζω..
Ν: Θα έρθεις μαζί μου?
Λ: Που? Στην μαιευτική? να κάνω τι? το μωρό?
Ν: Αν δεχτώ θα φύγω απ την Ελλάδα..
Λ: Και που θα πάς...
Ν: Στο Λ.Α.. Απο εκεί μου ήρθε η πρόταση...
Λ: Δεν υπάρχει περίπτωση να σε αφήσω να πας..
Ν: Αν σου ερχόταν εσένα μια πρόταση θα πήγαινες... Λουκά θα πάω...
Λ: Όχι ξέχνα το δεν υπάρχει περίπτωση...
Ν: Κρίμα γιατί μόλις έστειλα θετική απάντηση... Αν θες έρχεσαι αν δεν θες κάτσε εδώ.. δεν με απασχολεί....(οι φωνές αρχίζουν να αυξάνωνται)
Λ: Νόρα πρόσεχε καλά τι λες..
Ν: Λουκά ξέρεις κάτι κουράστηκα να με περνάς για ηλίθια... Αν δεν θες να έρθεις μαζί μου μην σώσεις κάτσε εδώ με τις γκομενές σου αφού έτσι κι αλλιώς εγώ είμαι μόνο διακοσμιτικό... Δεν πρόκειτε να χάσω την ευκαιρία της ζωής μου για να νώθω ταπείνωση εξ' αιτίας σου. Να νιώθω παρείσακτη,στο ίδιο μου το σπίτι.. εγω θα πάω δεν χάνω την μεγαλύτερη μου ευκαιρία για χάρη σου... Τέλος... το αποφάσησα και είναι οριστικό....
Λ: Αν τολμήσεις να πας τελειώσαμε..
Ν: Λάθος Βενέτη έχουμέ ήδη τελειώσει απλά δεν το ξέραμε... Α και απόψε αγκαλιά με τον καναπέ... Καληνύχτα...

Η Νόρα του έδωσε σεντόνια και μαξιλάρια και τον άφησε να κοιμηθεί στον καναπέ... Δεν ήταν ότι δεν τον αγαπούσε αλλά ένιωθε πως είχε πια κουραστεί... δεν το άντεχε άλλο αυτό... ήθελε πια την ηρεμία της... Ο γάμος τους πράγματι είχε σχεδόν τελειώσει... Εκείνος έπεσε και κοιμήθηκε... Τι κι αν την άκουγε να κλαίει? Έπεσε και ξεράθηκε... Από την άλλη κάπου στην Μινεσότα τα αγόρια έχουν γυρίσει απο την οντισιόν...

J: Ποπο δεν το πιστεύω απο αύριο θα είμαστε στο Λ.Α. Το όνειρό μου θα γίνει πραγματικότητα επιτέλους θα γίνω αστέρι της πόπ...
Κ: Ήρεμα ρε βλαμένο ήρεμα.. πόπο μας τα πριξες σε όλη την διαδρομή ντάξει το εμπεδώσαμε θα πάμε στο Λ.Α. Όχου μας έπριξε πια..
L: Ρε Κένταλ άστον να το χαρεί το όνειρό του είναι... Και γω θα βρω το καλύτερο νοσοκομείο για να κάνω την πρακτική μου στη ιατρική..
Κ: Πόπο Λόγκαν και συ με την ιατρική αμάν πια..
C: Ε σκάστε πια μπας και πάμε για ύπνο... έχουμε ταξίδι αύριο ακούσατε τι είπε ο χοντρός... Αν δεν είμαστε στην ώρα μας δεν πρόκειτε όχι ποπ σταρ να γίνουμε ούτε μέχρι το Λ.Α. απ έξω να φτάσουμε...
L: Έχει δίκιο... Άντε πάμε να ξεκουραστούμε επιτέλους..
J: Πάμε πάμε πρέπει να είμαι φρέσκος το πρωί...
Κ: Ναι εσύ και τα κουλουράκια της γειτονιάς...

Ο Τζέιμς τον κοιτάζει θυμωμένος... Κανείς όμως δεν ξεκινάει καυγά... Πάνε όλοι μαζί για ύπνο γιατί τους περιμένει πολύ δύσκολος καιρός... Από την άλλη κάπου στην Νέα Υορκη η Ολίβια και ο Έλιοτ ψάχνουν ένα τρόπο να πουν στην μητέρα του ότι πήραν μετάθεση..

Μ: Ωραία για να δούμε πως θα το πάρει η γιαγιά όταν μάθει ότι μετακομίζουμε?
Α: Τι κάνουμε?
Ο: Ω πάλι εγώ θα την πληρώσω...
Α: Αγόρι μου πες μου τι συμβαίνει..
Ο: Ναι πουροαγόρι για πες της τι έγινε...
Ε: Λιβ... Να μητέρα εγώ και η Olivia πήραμε μετάθεση για το αστυνομικό τμήμα του Λ.Α. Και πρέπει να φύγουμε άμεσα...
Α:Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι???? Όχι όχι όχι.. εσύ εσύ φταις για όλα...
Ο: Εεεε καλά ποιος άλλος θα έφτεγε... γιατί φταίω εγώ μητέρα?
Α: Γιατί εγώ του είχα την καλύτερη και εκείνος έμπλεξε μαζί σου αλλα στην μικρή μου θα δώσω ενα βασιλειά, ένα πρίγκιπα έστω δούκα...
Μ: Ναι γιαγιά ναι...
Ε; Μητερα θα έρθετε και σεις μαζί μας μην ανησυχείτε...
Ο: Αλίμονο καλέ λείπει ο Μάρτης απ την σαρακοστή...
Μ: Μαμά....
Ο: Καλά καλά...
Α: Πότε θα φύγουμε Μαργαρίτα μου?
Μ: Αύριο γιαγιά μου αύριο άντε να ξεκουραστείς λοιπόν...
Α: Πάω να αναπαυτώ...
Ο; Αμην και πότε...
Ε: Οlivia
Ο: Καλά καλά...Πάω να ξαπλώσω έχω ταξίδι αύριο...

Και η οικογένεια Stabler πάει για ύπνο άραγε πως θα εξεληχθεί αυτή η ιστορία...? Θα πάει ο Λουκάς μαζί με την Νόρα? Τι θα γίνει όταν φτάσουν τα αγόρια στο Λ.Α?
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Εδεμοκολλημένος
Εδεμοκολλημένος

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ιστορία πέρα απο τα όρια Empty Απ: Μια ιστορία πέρα απο τα όρια

Δημοσίευση από Mrs Maslow Τετ Ιουλ 18, 2012 9:12 am

Συνεχισε αγαπη γρηγορα!
Mrs Maslow
Mrs Maslow

Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2011
Ηλικία : 30
Τόπος : Πετρακοχώρα...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ιστορία πέρα απο τα όρια Empty Απ: Μια ιστορία πέρα απο τα όρια

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Παρ Ιουλ 20, 2012 10:33 am

Eπεισόδιο 4

Ξημερώνει το πρωινό της Δευτέρας... Η Νόρα έχει ξεκινήσει από νωρίς να μαζεύει τις βαλίτσες της για το ταξίδι της... Το χε αποφασίσει και κανείς δεν μπορούσε να την σταματήσει πλεόν... Η Ελένη ως πιστή της φίλη θα την κολουθούσε όπως έλεγε ως την άκρη της γης αν χρειαζόταν και έτσι θα έκανε... Ο Λουκάς θα έμενε πίσω αλλά δεν την ενδιέφερε πια... Ο γάμος τους κατ' ουσίαν ήταν νεκρός... Εκείνη πέθαινε για χάρη του εκείνος όμως δεν ήθελε να την ξέρει... Ίσως λοιπόν καλύτερα και για τους δυο που εκείνη θα πήγαινε στο Λ.Α....Το προηγούμενο βράδυ είχε αποχερετήσει τους φίλους της με ένα τραπέζι... Ίσως το τελευταίο που έκαναν πια σαν παρέα... Λίγες ώρες αργότερα η νεαρή κοπέλα μαζί με την φίλη της βρίσκετε στο Παλμ Γουντς.. Παίρνουν το κλειδί του δωματίου τους και πάνε να τακτοποιηθούν...


Ελ: Μμμμ λες να έχει μαναράκια εδώ που ήρθαμε?
Ν: Τι λες βρε τρελή?
Ελ: Τι??????/ Ξέρεις τι είναι επι μακράν σειράν ετών να κάνεις σεξ με τον Μήτσο που το πουλί του είναι μικρότερο και απο τυρογαριδάκι?
Ν: Εσυ δεν έλεγες ότι ο Μήτσος είναι ο κύριος τέλειος?
Ελ: Μεθυσμένη θα ήμουν για να πω εγώ τέτοια μαλακία και συ τι μου δίνεις σημασία?
Ν: Ελα ντε τι σου δίνω σημασία? ΄΄Αντε έλα να τα κτοποιήσουμε και να πάμε για καμμιά βουτιά στην πισίνα τελείωνε...

Και ενώ η Ελένη με την Νόρα τακτοποιούντε στο δωμάτιό τους, στο Παλμ Γουντς στο λόμπι κάνουν την αφιξή τους τα αγόρια που τραβούν την προσοχή 3 κοριτσιών που ετοιμάζονται να πάνε στην πισίνα...

Τζεν: Τι θα γίνει ρε κοπελιές θα προχωρίσετε επιτέλους μπας και κάνουμε καμμιά ηλιοθεραπεία?
Καμ: Ναι μωρέ σταμάτα την γρίνια πια...
Τζεν Ναι αλλά να την κάνω την ηλιοθεραπεία μέσα στο 2011 όχι σε καμμιά 50αρια χρόνια...
Μερ: Σε καμμιά 50αρια χρόνια αγάπη μου θα είσαι έτοιμη για τα καπή όχι για μπανάκι στην πισίνα...
Τζεν: Ενώ εσύ Μερσέντες θα είσαι στις πασαρέλες των καπή... Άντε άντε προχωράτε να πάμε για καμμιά βουτια επιιτέλους...
Καμ: Ρε σείς...
Μερ: Τι ναι μωρή Καμίλ?
Καμ: Ποία είναι ρε σεις ετούτα τα μανάρια που μπαίνουν στο λόμπι?
Τζεν: Ποία???
Μερ: Αυτά...

Τα κορίτσια με το που αντιλαμβάνονται την ύπραξη των 4 αγωριών στο χώρο τους κοιτάζουν σα ξερολούκουμα....

Μερ: Ο ξανθός δικός μου...
Τζεν: Ο Μελαχρινός δικός μου,...
Καμ: Και το μανάρι το άλλο το καστανό δικό μου... Τον καστανόξανθο περισεύει...

Τα αγόρια μας βρίσκονται στο λόμπι και εκεί δεν υπάρχει κανείς να τους εξυπηρετίσει έτσι ο Κένταλ κάνει την αγαπημένη του συνήθεια βρίζει...

Κεν: Ρε σεις είναι κανείς μαλάκας εδώ να μας εξυπηρετήσει? Άντε..
Λόγ: Σκάσε ρε ακόμα δεν ήρθαμε... Θας μας διώξουνε...
Κεντ: Χέστηκα...
Τζ: Εσύ μπορεί εγώ όμως όχι γιατί θέλω να γίνω σταρ...
Καρ: Επειδή προβλέπω να γίνεται καυγάς εγω βάζω το κράνος μου εσύ Κένταλ σταμάτα να βρίζεις εσύ Λόγκαν επιτέλους άσε αυτό το βιβλίο ιατρικής και συ Τζέιμς χτύπα επιτέλους εκείνο το κολοκουδουνάκι μπας και πάμε να κάνουμε και μια βουτιά στην πισίνα...

Όλοι κάνουν ότι λέει ο Κάρλος... Τι επιπτώσεις όμως θα έχει αυτό? Τι θα γίνει στην πισίνα όταν θα καταφτάσει η μαργαρίτα? Τι θα γίνει με την ολίβια και την άντζελα?Τι απόφαση θα πάρει ο Λουκάς με τον Μήτσο?

αφιερωμένο στην αγάπη μου
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Εδεμοκολλημένος
Εδεμοκολλημένος

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ιστορία πέρα απο τα όρια Empty Απ: Μια ιστορία πέρα απο τα όρια

Δημοσίευση από Mrs Maslow Δευ Ιουλ 23, 2012 3:09 am

Keep going!Quickly!
Mrs Maslow
Mrs Maslow

Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2011
Ηλικία : 30
Τόπος : Πετρακοχώρα...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ιστορία πέρα απο τα όρια Empty Απ: Μια ιστορία πέρα απο τα όρια

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Δευ Δεκ 17, 2012 2:47 pm

Eπεισόδιο 5

Ο Κένταλ σταματάει να φωνάζει και ο Τ΄ζειμς συνεχίζει να βαράει με τρομερή επιμονή το καμπανάκι της ρεσεψιόν κάνοντας τον Μπίτερς τον υπεύθυνο της ρεσεψιόν έξαλλο...

Μπιτ: Ποιοί είστε και τι θέλετε?
Τζ: Είμαστε οι καινούριοι ένοικοι του Παλμ Γουντς και θέλουμε το δωματιό μας...
Μπιτ: 2τζ στο 2 όροφο φύγεται ήσυχα και χωρίς φωνές και μην με ξαναενοχλήσετε..
Λογ: Μάλιστα μάλιστα...

Και ενώ τα αγόρια έχουν ξεκινήσει για τα δωμάτια τους στο Παλμγουντς καταφτάνουν η Μαργαρίτα με την οικογενειά της... Και την ηρεμία της ρεσεψιόν χαλούν οι φωνές της Ολίβια που για ακόμα μια φορά μαλώνει με την πεθερά της...

Ο: Δεν θα μου πεις εσύ τι θα κάνω... Κι αν δεν ήθελες ας μην ερχόσουν μαζί...
Α: Πρόσεχε πως μιλάς νεαρή μου...Αχ Έλιοτ αχ.. όταν σου είπα να πάρεις εκείνη την γαλαζοαίματη δεν με άκουγες...
Ο: Βέβαια να πάρει την γαλαζοκέφαλη επειδή εσύ έχεις κόλημα... Έλιοτ μην μιλήσεις μην τολμήσεις...
Μαρ: Αχ σταματήστε πια δεν σας αντέχω σε όλο το ταξίδι μαλώνετε δεν μπορείτε να ηρεμίσετε επιτέλους?
Ε: Στην μητέρα σου πες το Μαργαρίτα μου...
Ο: Ναι σε μένα να το πει? Που να ξερα η γυναίκα ότι μαζί με σένα θα παντρευτώ και τον προιστορικό δεινόσαυρο απο δω?
Μπιτ: Μανταμ πιο ήσυχα έχετε ξεσηκώσει όλη την υποδοχή....
Ο: (τον πιάνει από τον γιακά) Άκου να δεις χοντρούλη, μη με εκενυρίζεις γιατί έχω ήδη τσιτωμένα νεύρα και δεν θέλω πολύ να σου περάσω χειροπέδες ναι? Λοιπόν θέλουμε ένα δωμάτιο για τρία άτομα και έναν τάφο για το σάψαλο...
Μαρ: Μαμά... (γελώντας)
Ο: Έλα έλα ένα κλειδί δωματίου φέρε.. γρήγορα...
Μπιτ: Μα... μάλιστα ορίστε δικό σας... Καλή διαμονή...

Η οικογένεια Στέιμπλερ ανεβαίνει στο δωμάτιό της και εμείς αφήνουμε για λίγο το υπέροχο Λ.Α. και πάμε σε κάποια γραφεία στην Αθήνα όπου δυο φίλοι κουβεντιάζουν μεταξύ τους...

Λ: Τι έχεις ρε Μήτσο και είσαι σαν χαλασμένο πεπόνι τόσες μέρες?
Μ: Τι θες να χω ρε? Έφυγε η Ελένη μου, η γυναίκα μου...
Λ: Μπά τώρα σε πήρε ο πόνος? όταν της φόραγες το κέρατο ήταν καλά?
Μ: Καλά ρε εσένα η Νόρα δεν σου λύπει καθόλου ούτε λίγο?
Λ: Όχι καθόλου...
Μ: Και τότε γιατί δεν χωρίζεις?
Λ: Γιατί βλάκα αν χωρίσω με την Νόρα ο πολυαγαπημένος μου πατερούλης Θεόφραστος θα με αποκλειρώσει και δεν θα έχω τίποτα...
Μ: Άρα μένεις μαζί της για το χρήμα?
Λ: Εσύ τι λες?
Μ: Ναι ρε αλλα δεν γίνεται ούτε εσύ να ζεις έτσι ούτε εκείνη...
Λ: Εγώ γιατί δεν γίνεται? Εχω γυναίκα να μου πλένει να μου μαγειρεύει να μου καθαρίζει το σπίτι και γκόμενες για να μου κάνουν το κρεββάτι μια χαρά είμαι...
Μ: Σοβαρά σκέφτηκες ποτέ ότι εκείνη μπορεί να θέλει κάτι που εσύ δεν μπορείς να της δώσεις?
Λ: Όπως?
Μ: Όπως αγ'άπη τρυφερότητα σιγουριά και ένα παιδί...
Λ: Εγώ δεν θέλω παιδιά...
Μ: Αν εκείνη θέλει ρε Λουκά όμως? Δεν έχεις δικαίωμα να τις στερήσεις την μητρότητα μόνο και μόνο επειδή δεν θες παιδια..
Λ: Ρε Μήτσο μπας και σε κόλλησε ο Λευτέρης μαλακία? Τι μπούρδες είναι αυτές που λες?
Μ: Ε έχει ένα δίκιο εδώ που τα λέμε ο σουβλατζής μας... θα έπρεπε να σεβόμαστε τις γυναίκες μας πιο πολύ... Καλά άστα τώρα αυτά και πες μου κάτι αφού η Νόρα δεν είναι εδώ πως θα συνεχίσεται έτσι τον γάμο σας?
Λ: Θα πάμε στο Λ.Α...

Πως θα αντιδράσει ο Μήτσος στην ανακοίνωση του Λουκά? Πως θα γνωριστούν οι ήρωες μας μεταξύ τους? Tι συμβαίνει όταν οι 2 εκδρομικοί τύποι καταφτάνουν στο παλμγουντς?(όσοι δεν γνωρίζονται)
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Εδεμοκολλημένος
Εδεμοκολλημένος

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης